ADL.sk

Formujeme zdravotníctvo…
Hlavné menu:
Kalendár
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Dušan


Príhovor prezidenta

« Späť
Úvod » Slovenská verzia » O nás » Príhovor prezidenta

Prezident o ADL…

PharmDr. Koloman Gachall – prezident ADL

Zdravie je jeden z mála atribútov, ktorý spája ľudí bez ohľadu na vek, pohlavie, či spoločenské postavenie. Spájanie a hľadanie prienikov je preto už viac než 30 rokov základom, na ktorom Asociácia dodávateľov liekov a zdravotníckych pomôcok stavia svoju činnosť. V dobe turbulentných globálnych i lokálnych zmien považujem za o to dôležitejšie, aby jednotlivé subjekty pôsobiace na zdravotníckom trhu spolu nebojovali, ale naopak pragmatický diskutovali a hľadali spoločné riešenia, v prospech všetkých občanov.

ADL je najdlhšie pôsobiacou a jedinou asociáciou na Slovensku, ktorá zjednocuje komplexný liekový reťazec, od farmaceutických spoločností zaoberajúcich sa originálnymi i generickými liekmi, až po distribučné spoločnosti a majiteľov lekární. Napriek faktu, že v uplynulých rokoch vznikli iné asociácie so špecifickým zameraním, výnimočnosť ADL dlhodobo spočíva práve v rozmanitosti jej členov. To nám umožňuje veľmi flexibilne reagovať na situáciu na zdravotníckom trhu v celej jeho šírke.

Našim cieľom je neustále rozširovať platformu, ktorá umožňuje poskytovať kvalifikované názory odrážajúce znalosť lokálneho prostredia a jeho možností. Dlhodobým cieľom, o ktorý sa ADL snaží, bez ohľadu na politické zmeny a situáciu na trhu, je viesť korektný a otvorený dialóg s ministerstvom zdravotníctva SR, ako i príslušnými stavovskými organizáciami a kontrolnými orgánmi, s cieľom zabezpečiť pre svojich členov vytvorenie podmienok pre zlepšenie podnikateľského prostredia v oblasti farmácie a liekovej politiky. Zároveň je pre nás dôležité udržať a rozvíjať pozíciu garanta odbornej vzdelávacej činnosti, tak pre členov asociácie, ako i spoločnosti mimo nej.

Som presvedčený, že len vysoká odbornosť, kontinuálny prístup a transparentnosť môže garantovať vytváranie pozitívnych hodnôt v systéme zdravotníctva, ktoré umožnia, aby mali všetci občania bez rozdielu prístup k modernej, kvalitnej a dostupnej liečbe.

PharmDr. Koloman Gachall – prezident ADL

« Späť
zverejnené: 02.09.2013 | počet zobrazení: 142230

počet prístupov od 29.08.2013: 950351
počet prístupov dnes: 713